Međunarodni dan zaštite životinja u 4.a razredu OŠ Okučani

Naša se škola u ovoj školskoj godini uključila u nacionalni školski projekt „Daj šapi glas!“  Prva aktivnost u ovom projektu vezana je uz obilježavanje Međunarodnog dana zaštite životinja (4. listopada). Učenici 4.a s učiteljicom Mirjanom Cindrić izradili su selfije  sa svojim kućnim ljubimcima te izradili virtualni album. Sat je započeo motivacijskom pričom Nade Iveljić  „Prometna priča“ koja govori o vozaču koji je autom udario psa, nije se zaustavio, ali mu se savjest probudila te se vratio, pokupio psa i odveo ga veterinaru, a potom i udomio psa.  Učenici su zatim predstavili svoje kućne ljubimce i ispričali kako se brinu o njima, kako se igraju s ljubimcima i provode vrijeme s njima.  Album 4.a razreda možete pogledati na adresi https://issuu.com/kristinadujmovic/docs/na_i_ljubimci1.  Ovom prilikom moramo pohvaliti učenika Patrika koji je spasio skotnu kujicu koju je pronašao ostavljenu  u šumi. Poveo ju je kući i nazvao Lola J.

Cilj je projekta „Daj šapi glas“ senzibilizirati učenike i lokalnu zajednicu za brigu o napuštenim životinjama, izmjeniti stavova i ponašanja prema vlastitim ljubimcima.  A sve to kako bi se u konačnici smanjio broj napuštenih životinja te  olakšao rad udruga koja se bave napuštenim životinjama.  Više o projektu možete pročitati na https://daj-sapi-glas.weebly.com/.

Kristina Dujmović, školska knjižničarka

objavio: Alen Brkić   datum: 7. 10. 2020.