Projekt straničnik u Međunarodnom mjesecu školskih knjižnica

Već nekoliko godina naša škola sudjeluje u međunarodnom projektu „ISLM Bookmark Project“ kojim se diljem svijeta obilježava mjesec listopad kao Međunarodni mjesec školskih knjižnica. U projektu učenici izrađuju straničnike koje razmjenjuju s učenicima iz partnerskih škola.

Ove smo se godine najprije na panou u holu škole podsjetili prethodnih godina i suradnje sa školama iz Kanade, SAD-a, Indije, Honk Konga, Australije, Vijetnama, Rusije, Njemačke, Portugala, Rumunjske, Litve, Mađarske i Slovačke.

Ovogodišnji se projekt odvija pod motom Put do zdravlja i dobrobiti  te sam stoga kao motivacijsku priču za izradu straničnika odabrala  priču Panjoglav  Željke Horvat-Vukelja. Učenici su nakon slušanja priče na straničnicima ilustrirali lik dječaka, a uz priču smo se nadovezali na temu održavanja higijene, posebno u uvjetima epidemije.   U projektu je sudjelovala većina učenika razredne nastave iz matične i područnih škola (136 učenika). Učenik Ivan Radman, 8.a uz pomoć učiteljice Lidije Matokanović  preveo je priču na engleski jezik kako bi je sa izrađenim straničnicima poslali u partnerske škole u Litvi i Portugalu.

Kristina Dujmović, knjižničarka

Ostale fotografije možete pogledati u našoj Foto-galeriji ili na OVOJ POVEZNICI.

objavio: Alen Brkić   datum: 27. 10. 2020.