Susret s učenicima iz Portugala

Učenici 4.a razreda učiteljice Mirjane Cindrić u utorak, 17.11.2020.,  imali su online susret s učenicima portugalske škole Agrupamento de Escoloas de Loureiro putem aplikacije Google Meet. Učenici su se najprije međusobno kratko predstavili na engleskom jeziku, a potom su rješavali Kahoot! kvizove o Portugalu i Hrvatskoj.

Kontakt sa školom Agrupamento de Escoloas de Loureiro i njihovom knjižničarkom gospođom Graçom Pinhom ostvarili smo kroz međunarodni projekt „ISLM Bookmark Project“ (Projekt straničnik) u kojem su učenici 4.a razreda razmjenjivali straničnike s učenicima ove portugalske škole u Loreiru.

Za ovaj susret učenici su pisali sastavak o svojoj školi i razredu,  koji su učiteljica Mirjana i knjižničarka Kristina složile i prevele na engleski jezik, a učenici su naučili po rečenicu napamet za predstavljanje na online susretu. Za sam kviz učenici su se podsjetili svog znanja o Portugalu, budući da su već kroz Projekt straničnik bili partneri s učenicima iz Portugala i znaju neke osnovne informacije,  a naučili su i nešto novo.  Učenici su pripremili i pitanja na engleskom jeziku za svoje vršnjake iz Portugala, ali nažalost nismo uspjeli dobiti odgovore na njih zbog tehničkih poteškoća u online susretu.

U kratkom filmu možete pogledati probu učenika 4.a za ovaj online susret.

Knjižničarka Kristina Dujmović

objavio: Alen Brkić   datum: 20. 11. 2020.

« Siječanj 2022 »