Mjesec hrvatske knjige 2020. u OŠ Okučani

Kao i svake godine, iako u smanjenom obimu aktivnosti, u našoj je školi obilježen Mjesec hrvatske knjige.

Mjesec hrvatske knjige obilježava se u periodu od 15. listopada do 15. studenog, a ove godine pod motom Razlistaj se!. Budući da se ove godine obilježava pedeseta godišnjica Dana planeta Zemlje, tema Mjeseca hrvatske knjige posvećena je zaštiti okoliša pa smo se i mi u školi bavili tom temom.

Učenici 8. razreda PŠ Stara Gradiška sudjelovali su u čitateljskom maratonu Minuta za čitanje čitajući pjesme i kratke prozne tekstove hrvatskih autora s temom šume  i snimajući videouratke čitanja.

Učenici prvog i drugog razreda PŠ Stara Gradiška slušali su priču Sunčane Škrinjarić Miš u knjižnici te naučili pravila postupanja s knjigama.

Učenici 3. i 4. razreda PŠ Stara Gradiška i 4.a razreda matične škole izrađivali su eko-stripove prema priči „Pustolovine plastične vrećice“ Nikoline Bošnjak te ujedno i naučili neke od mogućnosti kako možemo smanjiti potrošnju plastičnih vrećica.

Učenici dodatne nastave engleskog jezika sa svojoj učiteljicom Lidijom Matokanović i uz pomoć učiteljice hrvatskog jezika Svetlane Leovac čitali su pjesme Dragutina Tadijanovića, izabrali pjesme koje govore o prirodi te ih preveli na engleski jezik, i na kraju izradili stabla s pjesmama za pano u školskom holu.

U školskom holu organizirana je i izložba platnenih i drugih vrećica za višekratno korištenje kako bi promovirali njihovu uporabu umjesto jednokratnih plastičnih vrećica. Platnene vrećice za izložbu su posudili učenici i učitelji naše škole.

Knjižničarka Kristina Dujmović

objavio: Alen Brkić   datum: 20. 11. 2020.