Sretan Međunarodni dan volontera želi vam Volonterski klub OŠ Okučani!

Dragi učenici, učitelji i roditelji!

Danas obilježavamo Međunarodni dan volontera (5. prosinca 2020.)!

Volonterski klub OŠ Okučani vas poziva da se uključite u volontersku akciju te da zajedno obilježimo ovaj važan dan!

Učenici, članovi Volonterskog kluba, ali i oni koji to nisu mogu obilježiti Međunarodni dan volontera na način da ovaj vikend pomognu svom susjedu, prijatelju ili poznaniku u nekoj aktivnosti, volonterski.

Volontiranje je „dobrovoljno ulaganje osobnog vremena, truda, znanja i vještina za dobrobit druge osobe ili za opću dobrobit bez potraživanja imovinske koristi“. Možete npr. pomoći starijoj osobi (susjedu, prijatelju, poznaniku) unijeti ili iscijepati drva, očistiti kuću, otići u kupnju.., možete očistiti okoliš, možete spasiti napuštenu životinju i sl.

Svoju volontersku aktivnost fotografiraj i pošalji mi privatnom porukom na Yammer uz opis aktivnosti i njezino trajanje. Sve pristigle fotografije volonterskih aktivnosti objavit ćemo na web stranici naše škole.

Ova aktivnost nije obavezna za učenike, namijenjena je učenicima koji žele sudjelovati - jedini preduvjet volontiranja je dobra volja! U akciju Volonterskog kluba OŠ Okučani mogu se uključiti roditelji, učitelji i svi učenici dobre volje koji žele sudjelovati!

Rok za predaju fotografija uz opis aktivnosti volontiranja i trajanja volontiranja je ponedjeljak, 7. prosinca 2020. do 12,00 sati.

Volonterski klub OŠ Okučani želi vam sretan Međunarodni dan volontera!

objavio: Alen Brkić   datum: 5. 12. 2020.

« Siječanj 2021 »