Dajte glas za našu prezentaciju!

Učenik naše škole sudjelovao je u natječaju „Stvarajmo e-kreativno“  s prezentacijom projekta. Prezentaciju projekta „Rastemo uz priče“ izradio je učenik Bojan Rakonić iz 5.a razreda uz pomoć učenika 3.a razreda.  Molimo vas da podržite naše učenike i date glas za njihov rad jer i broj glasova, uz mišljenje komisije, utječe na izbor pobjednika natječaja i dodjelu nagrada.

Radove možete pogledati https://stvarajmoekreativno.weebly.com/pristigli-radovi.html  Na istoj poveznici možete i glasati. Kada kliknete na gumb „Glasaj!“ otvara se obrazac za glasanje u koji trebate upisati svoje ime, našu školu te po kategorijama dati svoj glas. U prvoj kategoriji „Kreativna prezentacija projekta“ naš se rad „Rastemo uz priče“ nalazi na mjestu broj dva. Glas dajete tako da označite kružić ispred odabranog rada. Anketa je otvorena do petka 13.3.2020.

„Stvarajmo eKreativno“ državni je natječaj za školske knjižnice o kreativnoj uporabi web alata kod oblikovanja prezentacija projekata, izrade stripa, audiovizualnih slikovnica ili interaktivnih priča.​ Pokrenula ga je Hrvatske udruge školskih knjižničara, Podružnice Osječko-baranjske županije i Vukovarsko-srijemske županije povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica.  Kako je navedeno na stranici natječaja, ovim se projektom želi naglasiti važnost čitanja, razvijanja kritičnog stava prema informacijama i stvaranju novog znanja te kreiranje uradaka inspiriranih pisanjem i čitanjem ili istraživanjem. Korištenjem web alata pokušava se zainteresirati mlade generacije koje su okrenute novim tehnologijama te njihove sklonosti povezati s čitanjem, pisanjem, istraživanjem i stvaralaštvom u školskim knjižnicama.

Knjižničarka Kristina Dujmović

objavio: Alen Brkić   datum: 11. 3. 2020.

« Svibanj 2024 »