Dežurstvo učitelja započinje u 6.45 h i traje do kraja 7. sata, odnosno do odlaska učenika putnika prijepodne i od 13.00 – 18.00 h poslijepodne. Dežurni učitelj dočekuje učenike ujutro i upućuje ih u dežurnu učionicu ako nemaju nastavu. Učitelji dežuraju 6. i 7. sat u školi gdje je organizirano dežurstvo za učenike putnike i ispraća autobuse iz školskog dvorišta u 13.00 h i u 13. 45 h.  Za vrijeme velikog odmora 4 dežurna učitelja (2 na katu i dva u prizemlju) su obvezna biti na hodnicima i u blagovaoni, te paziti na poštivanje pravila ponašanja. Također su dužni upozoriti učenike na neadekvatno ponašanje, stvaranje prevelike gužve ili galame, trčanje i sl. Potrebno je obratiti pozornost na zadržavanje učenika u WC-ima i na hodnicima za vrijeme odmora i nakon zvona za početak nastave. Za vrijeme velikog odmora učionice moraju biti zaključane, a za vrijeme malog odmora predmetni učitelj mora biti nazočan u učionici, a učenici napuštaju učionicu samo po potrebi. Dežurni učitelj je dužan voditi evidenciju u knjigu dežurstva o sukobima za vrijeme odmora, oštećivanju imovine, izlaženju iz zgrade i sl., odnosno upisati učenike koji i nakon upozorenja i opomene krše pravila. Uočene probleme dužni su prijaviti razredniku, odnosno stručnom timu škole. Dežurni učitelj je također obvezan prijaviti pedagoginji kašnjenje ili nedolazak učitelja i organizirati zamjenu ako ravnateljica ili pedagoginja nisu prisutne u školi.