Medijatori

Tijekom 2. polugodišta šk. god. 2014./15. dvadeset učenika 6.-ih razreda OŠ Okučani  pohađaju radionice za Medijatore – miritelje. Voditelji radionica su pedagoginja škole Katarina Neralić i učitelj geografije i razrednik 6.c razreda Mile Perković. Voditelji su tijekom prvog polugodišta pohađali edukaciju za medijatore – miritelje u školama u trajanju od 24 sata koju je organizirala udruga Novi svijet iz Siska u okviru projekta Bonaca 5 čiji smo partner zajedno s još 3 škole iz četiri županije. Cilj ovog projekta je sprječavanje nasilja među mladima.

Polaznici ovih interaktivnih radionica uče prepoznavati nasilje u svom okruženju i stječu vještine  kako postupati u slučaju vršnjačkog nasilja i konfliktnih situacija. Program se provodi na način da grupi učenika znanje stečeno na seminaru prenosi mentor - miritelj i educira ih o metodama koje utječu na smanjenje vršnjačkog nasilja i zlostavljanja djece te načinima kako ispravno voditi proces mirenja ili medijacije sa školskim kolegama. Nakon završene edukacije  polaznici ovih radionica biti će budući školski učenici - miritelji (medijatori) koji će od sljedeće školske godine početi s primjenjivanjem stečenih znanja u svakodnevnom djelovanju u svojim školama.

Vjerujemo kako će i to biti dodatan razlog za smanjenje napetosti i problematičnih situacija na školskim hodnicima i da će se svakodnevni manji sukobi rješavati brže i uspješnije.

« Siječanj 2022 »