preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
20 godine škole
Oglasna ploča

Na našoj oglasnoj ploči nalaze se dokumenti koji su važni. Pogledajte ih.

Pravilnik o radu 2023.

Pravilnik o provedbi postupaka jednostavne nabave

Popis odabranih udžbenika i priradajućih nastavnih sredstava koji će se koristiti u našoj školi od šk.god. 2022./2023. - RN

Popis odabranih udžbenika i priradajućih nastavnih sredstava koji će se koristiti u našoj školi od šk.god. 2020./2021.

Pravilnik o postupku unutarnjeg prijavljivanja nepravilnosti

Pravilnik o načinu i postupku zapošjavanja u osnovnoj školi Okučani

PRAVILNIK O DOPUNAMA PRAVILNIKA O NAČINU I POSTUPKU ZAPOŠLJAVANJA U OSNOVNOJ ŠKOLI OKUČANI

Pravilnik o izmjenama Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u OŠ Okučani

Kriteriji za ocjenu iz vladanja

Statut

Školski kurikulum 2024./2025.

Godišnji plan i program rada 2024./2025.

Odluka o imenovanju tima za kvalitetu OŠ Okučani

Odluka o izmjenama godišnjeg plana i programa rada 2020./2021.

Odluka o izmjeni odluke o ustroju razrednih odjela u OŠ Okučani 2020./2021.

Kućni red

Etički kodeks

Kućni red dvorane

Izvedbeni školski plan i program građanskog odgoja i obrazovanja

Stručno osposobljavanje

Pravilnik o ostvarivanju i korištenju vlastitih prihoda

PROJEKT

Inkluzivno obrazovanje u jugoistočnoj Europi

                 

ZADRUGA

Učenička zadruga "Osvit"

"

 

 

PORTALI

 

 

 

 

 

 

 

Brojač posjeta
Ispis statistike od 12. 10. 2010.

Ukupno: 384916
Ovaj mjesec: 1957
Ovaj tjedan: 164
Danas: 1
Vijesti

Projekt „Regionalna potpora inkluzivnom obrazovanju“ – „Dajmo šansu promjenama“

U Okučanima je 30. prosinca održana konferencija za medije povodom otvaranja projekta  „Regionalna potpora inkluzivnom obrazovanju“  u jugoistočnoj Europi u sklopu kojeg  se kroz aktivnosti odvija i projekt Osnovne škole „Okučani“  Dajmo šansu promjenama.


Uvodnu je riječ dala ravnateljica škole objašnjavajući pojam inkluzivnog obrazovanja koji  je relativno nepoznat na našem području. Inkluzivno se obrazovanje temelji na pravu svih na kvalitetno obrazovanje i posebno se usredotočuje na ranjive skupine. Načelo inkluzivnosti u obrazovanju uključuje osobe s invaliditetom, osobe nižeg socijalno-ekonomskog statusa, osobe iz ruralnih sredina, rasne, etničke i druge manjine te osobe ili skupine koje su diskriminirane u obrazovanju na temelju dobi, vjere, seksualnosti ili drugih obilježja. Inkluzivno je obrazovanje proces koji se odvija kroz promjene u pristupu podučavanju u obrazovnom sadržaju, ali i u samoj strukturi i strategijama obrazovnog sustava.

Projekt je predstavila defektologinja Aleksandra Grubač.  Projekt Regionalna potpora inkluzivnom obrazovanju traje 35 mjeseci te je zajednički projekt  Vijeća Europe i Europske unije. Korisnici su zemlje jugoistočne Europe: Albanija, Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Crna Gora, Srbija, BJR Makedonija i Kosovo*. Partneri u provođenju projekta su ministarstva i lokalne vlasti, nastavnici, školsko stručno osoblje i roditelji,  mediji i Europska fondacija za obuku. Cilj projekta je poboljšati socijalno uključivanje i socijalnu koheziju u regiji kroz promociju inkluzivnog obrazovanja i obuke. Projekt će promovirati koncept inkluzivnog obrazovanja kao reformskog načela koje poštuje različitosti među svim učenicima, s posebnim naglaskom na one koji su izloženi većem riziku od marginalizacije i isključenosti. U cilju boljeg razumijevanja prednosti inkluzivnog obrazovanja, glavne aktivnosti projekta bit će usmjerene na rad s 49 pilot škola (7 škola po korisniku: 3 osnovne, 2 opće srednje i 2 strukovne srednje škole) među kojima je i Osnovna škola „Okučani“ koja je zadovoljila visoke kriterije odabira. Pored toga što će fokus biti na pilot školama, projekt će se također provoditi na regionalnoj razini čime će naglasiti ulogu obrazovanja i obučavanja u promociji socijalnog uključivanja, tolerancije, interkulturalnog dijaloga i nediskriminacije u jugoistočnoj Europi u cjelini. U svrhu provođenja projekta imenovani su članovi Projektnog tima i Tima učitelja. Projektni tim čine: prof. književnosti i hrvatskog jezika Kristina Apanović, dipl. učiteljica razredne nastave i engleskog jezika Lidija Matokanović, dipl. učiteljica razredne nastave Rahela Radecki Ivakić, pedagoginja škole Katarina Neralić i ravnateljica škole Anka Posavac i ispred vijeća roditelja izabrana je Aleksandra Zdunić, dipl.ing.poljoprivrede.Tim učitelja čine: pedagoginja škole Katarina Neralić, dipl. Defektologinja Aleksandra Grubač, dipl. Informatičar sanja Müller-Zoričić, dipl. Učiteljica razredne nastave Beata Gereci-Wirt i prof. književnosti i hrvatskog jezika Đuro Čorak.

Načelnik Općine Okučani Aca Vidaković je izjavio da su ovakvi projekti dobrodošli i u zajednici i da  daje svoju potporu. S promjenama moramo krenuti od sebe te to prenijeti na ljude jer su Okučani sredina gdje su se ljudi doselili iz 135 župa i počeli zajednički život prije dvadesetak godina.

Za ovaj projekt Europska Unija i Vijeće Europe su donirali 9.500 eura, a novac će se potrošiti za nabavku opreme i materijala potrebnog za provođenje projekta.

Kristina Apanović, prof.

fotografije preuzete s portala Radiong.hr



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Sanja Zoričić   datum: 31. 12. 2014.

e-Dnevnik


Jelovnik šk. kuhinje


Office365


SNEP 2 - Junior


ŠKOLA ĐAKA


Tražilica

Kalendar
« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji


Virtualna knjižnica


Knjižnica - katalog knjiga


DABAR


UČENIČKI RADOVI

DEBATA


VRIJEME


Anketa
Imaš li facebook?




Korisni linkovi
Dnevni tisak

Časopisi
 • Enter
 • Bug
 • National Geographic
 • Vidi
 • Meridijani
 • PC CHIP
 • Drvo znanja

Tražilice
 • Google
 • Yahoo
 • AskForKids

On line rječnici


Vijesti




preskoči na navigaciju